daleszyn@gostyn24.pl

POLECAMY:

Pogodowe anomalia - mo┼╝liwa pomoc dla poszkodowanych

Pogodowe anomalia nie omijały w ostatnich dniach Gostynia i okolic. W nocy z niedzieli na poniedziałek 22/23 sierpnia 2010 r. podczas silnej burzy kilka piorunów uderzyło w obiekty położone na terenie miasta, w poniedziałek 23 sierpnia popołudniowej burzy towarzyszyły nie tylko intensywne opady, ale także porywisty wiatr.

Najsilniej dmuchało w Daleszynie, gdzie wichura wyrwała z korzeniami kilka drzew, zniszczyła dachy kilku zabudowań gospodarczych, uszkodziła również kilka domów mieszkalnych.

Osoby i rodziny, kt├│re ponios┼éy straty w wyniku zdarze┼ä losowych, takich jak np. wichura, mog─ů ubiega─ç si─Ö o otrzymanie zasi┼éku celowego z pomocy spo┼éecznej. Zasi┼éek taki mo┼╝e by─ç przyznany niezale┼╝nie od dochodu, jednak┼╝e na podstawie wywiadu ┼Ťrodowiskowego i dokument├│w wymaganych przepisami ustawy o pomocy spo┼éecznej.

Poszkodowani, kt├│rzy zamierzaj─ů skorzysta─ç z tej formy wsparcia, powinni z┼éo┼╝y─ç pisemny wniosek do Kierownika Miejsko-Gminnego O┼Ťrodka Pomocy Spo┼éecznej w Gostyniu, ul. Wroc┼éawska 250, w celu podj─Öcia przewidzianych prawem procedur. W MGOPS mo┼╝na r├│wnie┼╝ uzyska─ç bli┼╝sze informacje na temat zasad i trybu udzielania pomocy.

Źródło: www.gostyn.pl